Освітний процес призупинено з 24.02.2022 року.

Освітний процес призупинено з 14.03.2022 року до особливого розпорядження.

https://mon.gov.ua/ua/news/yunisef-ta-mon-zapustili-dityachij-onlajn-sadok-numo

**ЯК ПІДТРИМАТИ ДІТЕЙ У ЦЕЙ НЕПРОСТИЙ ЧАС **

5 порад для батьків

1. **Бути поруч**: пам’ятайте, ми є головним джерелом підтримки для наших дітей. Тому відчуття нашої люблячої присутності – це найголовніший «термостат безпеки» для їхньої душі. Бути поруч – це про дотик і обійми, про співдіяльність і про казку разом – де б ми не були – у ліжку чи в бомбосховищі… Це про добрий погляд, це про уважність і любов… І теж про чутливість до того, коли дитина цього потребує, а коли вона хоче побути наодинці.

2. **Бути прикладом**: більшість способів давати собі раду з викликами передаються дітям через те, що вони дивляться і наслідують, як пораємося ми. Тож нам важливо бути свідомими цього. І ділитися, говорити з ними про те, що нам допомагає… І звісно це не означає, що ми маємо бути «ідеальним» прикладом – бо стійкість, це не про те, щоби ніколи не падати, а про те, щоби вставати знову і знову…

3. **Спілкуватися**: це так важливо для дітей, щоб ми допомагали їм розуміти, що відбувається і як нам вистояти у цій війні – на макро-рівні як народу, і на мікро-рівні як сім’ї. Це означає говорити з дітьми з повагою до їх внутрішньої мудрості, бажання і потреби розуміти. Це означає теж слухати, що говорять вони, і слухати те, про що вони мовчать… І відповідати – як можемо – бо не завжди ми знаємо відповіді і у цьому теж важливо бути чесними. Це не означає теж втішати дітей «псевдооптимістичними» сценаріями, бо ми свідомі, що дорога до Перемоги може бути довгою і на ній може бути багато болю і втрат. Але це означає передати їм віру, що з Правдою ми обов’язково і неминуче переможемо і наша країна буде вільною і щасливою!

4. **Задіювати**: ми не знаємо, наскільки довгими будуть ці випробування війни – але час життя безцінний – і ми маємо жити, що б не було - ми маємо Жити. І звісно, ми не можемо не слідкувати за новинами, але ми не потребуємо бути безперервно в новинах – треба зосередитися на корисній дії. Для дітей, звісно, ці дії дуже різні і залежать від того, де ви зараз: вдома, у бомбосховищі і т.д. – це і вчитися, і малювати, читати/слухати казки, гратися (у різні способи, і не лише в телефоні – є стільки стосункових ігор), допомагати по дому, молитися, робити добрі справи, займатися спортом і т.д. Корисна діяльність приносить добрий плід, вона зосереджує увагу і допомагає інтегрувати енергію стресу. І вона важлива не лише дітям, але й нам дорослим…

5. **Відновлюватися**: це випробування може бути тривале, а відтак брати чимало нашої енергії – а тому ми потребуватимемо часу на регулярне відновлення сил. І ми, і діти. А тому так важливо мати в режимі дня ті активності, які поповнюють сили – як заряджання телефону – коли стрес є більшим, заряджати треба частіше і мати додатковий «павербенк». Тож подбаймо, щоби у режимі дня дітей обов’язково були і сон, і добра їжа, і час на гру, на домашніх улюбленців, на рухову активність, і обов’язково щоденний дотик до чогось, що є Світлом (казки, історії, краса, сповнені світла люди і т.д.), і що нагадує їм у ці темні часи – що є Світло - правди, любові, мужності - і це Світло неминуче переможе, бо воно непереможне…

P.S. Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями не обов’язково мають мати психологічні проблеми, а навпаки можуть демонструвати «посттравматичне зростання» - і це великою мірою залежатиме від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у резилієнтності (психологічній стійкості), мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше… Тож нехай вони виростуть саме такими – наші діти!

ЩО СКАЗАТИ ДІТЯМ?

У зоні дій.

Перше та головне для тих, хто чує вибухи: тілесний контакт. Обійняти, сісти на рівні очей, взяти за руку.

Валідувати емоції. Тобі жахливо, тривожно. Я теж боюся, і мені так само неспокійно. Але ж ми разом. Ми дорослі, і ми поруч і ми захищатимемо тебе, як і військові, поліція. Ми готові, дивись, у нас готові речі, які можуть знадобитися.

Якщо нам потрібно буде покинути будинок, це те, що ми заберемо з собою. І ми віримо, що додому повернемося. У будь-якій ситуації ми триматимемося разом. Як і багато людей навколо. Їм також страшно.

Звуки, бавовни лякають, і нам треба пам'ятати, що ми робимо? Не підходимо до вікон, йдемо в укриття, закриваємо вушка. Пам'ятаєш?

Важливо записати на лист всі можливі номери телефонів, імена дітей, дата народження, група крові. Нагадати, що у нас є така шпаргалка.

Батькам: Перше, що потрібно зробити, – заспокоїти себе в паніці. Дихання, телексні практики, вмиватися холодною водою. Від вашого спокою, як дорослих, залежать дії та спокій дітей. Зупиніться, зробіть 3-4 глибоких вдиху та видиху, намагаючись, щоб видих був довшим.


Шановні батьки! Пропонуємо Вам ознайомитись зі звітом завідувача ДНЗ за 2020/2021 н.р. та надати оцінку діяльності керівника за телефоном 5-46-95 або надіслати на електронну адресу ДНЗ - popelushka 38@gmail.com

З повагою адміністрація ДНЗ.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Раді вітати Вас на сайті

«Попелюшка» - світ дитячих мрій

Гарно всім живеться в ній!

Тут зростають діточки здорові,

Завжди в мрії, злагоді, любові,

В дитсадочок наш зайдете

Краще місця не знайдете

«Попелюшкою» він зветься,

Добре дітям тут живеться

Вихователі і няні

Стрінуть діток наче мами

Будуть діти разом грати

Та у грі усе вивчати

Педагоги гарні в нас

Про діток дбають повсякчас

Технології вивчають

І малят всіх розвивають

Про здоров'я також дбають

Спритність, волю розвиваєм

Фіззаняття, гра, розвага -

В них і сила, і наснага

Смачно кухарі готують

Медики усіх лікують,

Можуть щеплення зроби

Фіточаєм напоїти

Логопед про діток дбає,

Мовні вади виправляє

Вчить психолог спілкуванню

І проводить тренування

В «Попелюшці» є гуртки,

Тут навчать всіх залюбки

Малювать, ліпити, грати,

Танцювати і співати.

По англійські розмовляти

І природу пізнавати

В лабіринтах не блукати,

Ще й кросворди розв’язати.

Зацікавили ми Вас?

Так мерщій в гуртки до нас!

/Files/photogallery/719/DSCN1221.JPG

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Грудень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031