• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медична порадниця

Пам’ятка

Для підприємств міста

Як захиститися від коронавірусу на роботі?

Якщо ви одні з тих, хто не може працювати віддалено, вам варто більш ретельно потурбуватися про своє здоров’я.

Як саме захиститися самому та захистити своїх працівників?

1. Робоче місце повинно бути чистим: поверхні та предмети варто регулярно протирати дезінфікуючими засобами.

2. Потрібно регулярно та ретельно мити руки.

3. Дозатори для дезінфекції рук мають бути на видних місцях, а також повинні бути доступні місця, де можна мити руки водою із милом.

4. Пам'ятайте про особистий простір працівників.

5. Відправляючи співробітника у відрядження в іншу країну, спочатку ознайомтеся із правилами подорожей.

6. Працівники повинні дотримуватися місцевих обмежень щодо поїздок та відвідувань масових заходів.

7. Якщо працівник відчуває перші ознаки застуди, варто залишитися вдома, та звернутися за медичною допомогою.

8. Якщо під час перших ознак застуди працівнику необхідно бути на робочому місці, йому треба користуватися захисною маскою. Змінювати її варто кожні дві години або як тільки маска стає вологою.

9. Переконайтеся, що у вас є закриті сміттєві контейнери для утилізації використаних одноразових серветок та масок

10. Популяризуйте віддалену роботу онлайн.

Запорізький центр громадського здоров’я

ВП «Мелітопольський МВ

ДУ «Запорізький обласний

лабораторній центр МОЗ України»

/Files/photogallery/1.jpg/Files/photogallery/рекомендації.jpg/Files/photogallery/кор.jpg
/Files/photogallery/7.png
/Files/photogallery/8.png
/Files/photogallery/9.png
/Files/photogallery/10.png
/Files/photogallery/28.png
/Files/photogallery/5.png
/Files/photogallery/3.png
/Files/images/Ротавірус.jpg

/Files/images/в.jpg

Головна мета кампанії - підвищення обізнаності населення про важливість повноцінної імунізації протягом усього життя. Виняткова цінність імунізації стала головною причиною розробки Глобального плану дій щодо вакцин – рамкової програми із запобігання до 2020 р. смертності від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. План спрямований на дотримання термінів планової імунізації; прискорення боротьби з інфекційними хворобами; стимулювання наукових досліджень і впровадження в практику нового покоління вакцин.

Незважаючи на значні успіхи з ліквідації хвороб, включаючи кір, краснуху, поліомієліт, а також правець, внаслідок недоліків в охопленні вакцинацією за останні два роки в світі відбулось кілька спалахів кору, дифтерії та інших хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин.

Низький рівень охоплення вакцинацією є причиною того, що в Україні з 2017 року триває спалах кору. За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України тільки з 28 грудня 2018 року до 29 березня 2019 року на кір захворіло 35 002 особи; з початку 2019 року померло 14 осіб, а з початку спалаху – 36.

Згідно календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться 10 обов’язкових щеплень проти дифтерії, кашлюка, правця, туберкульозу, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту.

Кожна дитина може отримати життєво важливу вакцинацію, включаючи тих, хто пропустив щеплення за календарем профілактичних щеплень в попередні роки.

Імунізація – це питання національної безпеки, оскільки здоров’я населення – всіх разом і кожного окремо – залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення досягав 95-98%.


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

На виконання розпорядження міського голови 18.12.2017 № 605-р «Про затвердження Плану заходів щодо попередження розповсюдження кору в місті Мелітополі» повідомляємо, що в разі виникнення загострення епідемічної ситуації згідно з законодавством, можливе відсторонення від навчального процесу дітей, які не щеплені проти кору.

КІР У ДІТЕЙ

Кір належить до розряду гострих інфекційних хвороб і викликається специфічним видом вірусу. Характерною рисою є високий індекс контагиозности. Цей фактор провокує часті епідемії серед населення.

При цьому недугу відбувається запалення слизових верхніх дихальних шляхів, сильне підвищення температури, характерна висип по всьому тілу.

Незважаючи на те, що кір традиційно вважають так званої «дитячою» хворобою, вона представляється велику загрозу для здоров’я і життя хворого. Тому в цій статті ми поговоримо про кір у дітей: симптоми, лікування, а також профілактику і фото початковій стадії.

Як передається кір

Безпосереднім збудником кору у дітей та дорослих є особливий РНК-вірус, що належить до сімейства параміксовірусів. Даний вірус рідко виживає поза людського організму і має слабку опірність перед шкідливими факторами зовнішнього середовища.

Зокрема, на нього діє висока температура, опромінення, вплив хімічних речовин. В умовах кімнатної температури вірус зберігається протягом максимум 2 доби. Якщо температури нижче нуля, то його життєздатність значно збільшується і іноді становить кілька тижнів.

У навколишнє середовище збудник кору потрапляє з крапельками мокротиння і слизу, які виділяє хворий під час чхання або кашлю. Здорова людина може підхопити вірус від хворого, так і від людини, яка вже заражений, але вірус ще не активувався. Причому найбільшу небезпеку для оточуючих несуть саме ті люди, у яких хвороба знаходиться в інкубаційній стадії. Через 5 днів з моменту, коли з’явилася перша висип, людина стає заразним.

Кір хворіють переважно діти. При цьому, немовлята до 3 місяців життя захищені від вірусу особливим видом імунітету – касторальным. Він формується у тих дітей, чиї матері колись перехворіли цією хворобою та їх організм виробив до неї специфічні антитіла. Якщо недугою хворіє вагітна жінка, то вірус, як правило, вражає також і плід і несе при цьому велику загрозу для вагітності.

Симптоми кору у дітей

Інкубаційний період кору, при якому відсутні ознаки хвороби, триває приблизно 10 днів. Після цього поступово починають проявлятися характерні симптоми кору.

У дорослих все починається зі слабкості та млявості, порушення сну і апетиту, також різко підвищується температура – іноді до 39-40 градусів і вище. У дітей дана симптоматика протікає в легшій формі.

З першого дня хвороби у хворих відзначається наявність сильного нежитю і сухого кашлю. Також відбувається ураження слизових. Зокрема, у хворих діагностують набряклість повік і кон’юнктивіт.

Крім того спостерігається гіперемія зіву, на внутрішній стороні щік і яснах з’являються білі плями з червоною облямівкою. Їх називають плямами Бельського-Філатова-Коплика і вважають однією з характерних ознак кору. Фото нижче:

Після закінчення приблизно 5 днів хвороба переходить у нову стадію. На шкірі хворого починають з’являтися висипання. Висип при кору носить назву корьевой екзантеми. Вона виглядає як розсип дрібних папул, які часто зливаються між собою. У дорослої частини населення висип більш виражена, у важких випадках з’являються геморагічні елементи.

При кору висипання поширюються у певному порядку. В перший день вона починає покривати волосисту частину голову, область близько вух, невеликі елементи з’являються на обличчі, шиї, грудях. На наступний день висипання поширюються на весь тулуб і плечі. Протягом 3-го дня висип вражає ноги і нижню частину рук, а ось висипання у зоні особи починають бліднути.

Висип у хворих на кір дітей зберігається близько 7-10 днів (у дорослих довше), при цьому викликаючи сильний свербіж. На останньому етапі хвороби вона зникає, залишаючи після себе пігментацію.

Лікування кору

На сьогоднішній день, на жаль, не існує специфічного лікування кору у дітей або дорослих. Лікарська допомога полягає лише в тому, щоб максимально полегшити симптоми. Якщо хвороба протікає стандартно, то людини, хворого на кір, не госпіталізують. Однак, його потрібно позначити в ізольовану кімнату і звести до мінімуму спілкування з іншими людьми до того часу, поки хвороба не перестане бути заразною.

Дитині або дорослому забезпечують строгий постільний режим і дієту на основі поживної їжі, що легко засвоюється. А щоб знизити інтоксикацію, рекомендується пити якомога більше рідини.

При наявності високої температури, гарячкових станах, можна прийняти жарознижувальні препарати: парацетамол або ібупрофен. А ось аспірин і його аналоги краще не вживати, так як помічено, що у хворих на кір вони можуть спровокувати хворобу Рея.

Також рекомендовано використання антигістамінних ліків, які полегшать свербіж шкірних покривів. Шкіру слід щодня обробляти кремом або розчином синтетичного таніну (промислове назва – Деласкин). Запалені очі рекомендується промивати міцною чайною заваркою. Якщо діагностували коньюктивіт, то необхідно застосування крапель на основі якого-небудь антибіотика, наприклад, левоміцетину.

Завдяки дослідженням, вдалося встановити, що у людей, хворих на кір, значно знижується кількість вітаміну А і С в організмі. Це може спровокувати подальші ускладнення хвороби. Саме тому важливо проводити також і вітамінотерапію. При ускладненнях призначають додаткову схему лікування. Вона залежить від такого, який орган або система організму постраждали.

Ускладнення кору

У переважній більшості випадків кір протікає доброякісно. Найбільшу небезпеку для здоров’я і життя пацієнта складають ускладнення, які часто з’являються в результаті даної хвороби.

В першу чергу кір дає ускладнення на верхні дихальні шляхи. Найчастіше розвивається круп, бронхіоліт, бронхіт, трахеїт, ларингіт, але вони, як правило, переносяться легко. Більш важким ускладненням є пневмонія, особливо її небезпечна різновид – інтерстиціальна гігантоклітинна пневмонія. Вона відрізняється появою інфільтратів і багатоядерних клітин у тканинах легенів і важким перебігом.

Захворювання може викликати зміни з боку кровоносної системи. Так, по закінченню декількох днів після хвороби у пацієнтів нерідко фіксують пурпуру, тромбоцитопенію, кровотеча в порожнині рота, внутрішніх органах.

Важким ускладненням кору є корьевой енцефаломієліт. Він часто з’являється через 4-5 днів після початку висипань. У хворого посилюються головні болі, висока температура провокує лихоманку. З часом ситуація ускладнюється, відбувається осередкове ураження головного або спинного мозку, хворий впадає в кому. Саме енцефаломієліт найчастіше стає причиною летального результату при цьому недугу.

Кір представляє серйозну небезпеку для ще не народженої дитини. Залежно від терміну вагітності, плід може загинути або народитися недоношеним.

Читайте також, щеплення: кір, краснуха, паротит – коли робити, реакція, ускладнення.

Профілактика кору

Прогноз при кору, яка протікає в ускладненому вигляді, в більшості випадків сприятливий. Проте підступність цієї хвороби полягає як раз в тому, що вона призводить до тяжких наслідків.

Треба зауважити, що найлегше на кір хворіють діти шкільного віку. Найважче переносять дорослі, грудні діти та літні люди, у яких захворювання рідко проходить без ускладнень. Враховуючи ступінь ускладнень, можливих при захворюванні, є резон провести профілактичну вакцинацію, яка допоможе уникнути захворювання. На сьогоднішній день вакцина від даного захворювання входить в програму обов’язкової вакцинації багатьох країн світу. Дітей вакцинують два рази. Перший раз у віці до 12 місяців, і другий раз – у віці до 6 років.

Також проводиться екстрена профілактика кору, але в цьому випадку використовують не ослаблений штам вірусу, а імуноглобулін. Його вводять не привитому людині у випадку виникнення епідеміологічної ситуації.

Кiлькiсть переглядiв: 524

Коментарi